Fiesta Mexicana | Bajkoland

Fiesta Mexicana

Poniższa propozycja menu skierowana jest na imprezy w stylu meksykańskim.

Prezentujemy galerię zdjęć z imprez jakie zorganizowaliśmy i krótki opis potraw przygotowanych na tego typu catering. Możecie Państwo zamówić u Nas samą obsługę cateringową jak również zorganizowanie od podstaw całej imprezy w tym stylu.

Opis potraw

tortillaTortilla – Najbardziej popularne danie w Hiszpanii i Meksyku, robiona z mąki kukurydzianej lub pszennej z dodatkiem warzyw i mięs.

Ulubiona potrawa Sancho Pansy z Don Kichota.

Quesadille – Przekąska meksykańska przygotowywana na grillu, składa się z placka tortilli, warzyw, sera, plasterków z kiełbasek chorizo lub pasków grillowanego kurczaka podawane z salsami i quacamole.

Fajita – Grillowane mięso (wołowe, wieprzowe lub z kurczaka) podawane na placku tortilli z dodatkami warzyw, sals, sera i quacamole.

Nachos – Chrupkie chipsy z tortilli w niewielkich kawałkach, podawane z różnymi sosami salsa, z zimnymi dipami z dodatkiem świeżych warzyw, ziół i przypraw

Salsa – Rodzaj zimnego, często pikantnego sosu z drobno pokrojonych warzyw lub owoców z przyprawami. W zależności od składników rozróżniamy wiele rodzajów sals: jalapeno, chipotle, z ananasa, owoców tropikalnych lub quacamole na bazie awokado, soku z limonki i soli.

Poncz – Rodzaj napoju b/alkoholu podawany ze zmiażdżonym lodem z dodatkiem owoców. Polecamy trzy smaki: limonka, granat i kaktus.